Kullanım Şartları

Tanımlar

INGOES: General and Provisional Property Ltd. (Bundan böyle ŞİRKET olarak anılacaktır)  tarafından yapılan, geliştirilen ve işletilen, uygulama kapsamında yer alan farklı gayrimenkul yatırım ve/veya bizzat sahipleri tarafından kiraya veya satışa çıkarılan kapsamlı Gayrimenkul ilanlarına erişim sağlayan Mobil Pazaryeri Uygulaması”dır. Bundan böyle “INGOES” olarak anılacaktır.

Kullanıcı: INGOES uygulamasını Android ve Apple uygulama mağazaları üzerinden mobil telefonuna yükleyip kullanan gerçek veya tüzel kişi.

İlan Sahibi: Uygulama içerisinde yer alan tüm satılık ve/veya kiralık gayrimenkullari satan ve/veya kiralayan kişi ve kurumlar

INGOES Kullanım Şartları:

INGOES üzerinden verilen hizmetler Kullanıcıya aşağıdaki şartlarda sunulmuştur. INGOES’u kullanan her bir Kullanıcı bu şartları önden kabul etmiş sayılır. ŞİRKET, kullanım koşullarında ve/veya INGOES üzerindeki diğer işlemlerde istediği zaman değişiklik yapma hakkına sahiptir. Değişiklikler INGOES’da yayınlanmaya başladığı andan itibaren geçerli olur. ŞİRKET’in değişikler ile ilgili olarak Kullanıcıları bilgilendirme yükümlülüğü yoktur. Kullanıcının,  INGOES hizmetlerinden yararlanmaya devam etmesi, bu değişiklikleri de kabul etmesi anlamına gelmektedir.

Telif Hakları:

INGOES’un tüm hakları ŞİRKET’e aittir. INGOES’u oluşturan tüm resim, makale, döküman, fotoğraf, yazılım ürünleri ve/veya fikri mülkiyet ŞİRKET’in yazılı izni olmadan kullanılamaz. Gayrimenkul ilanlarındaki bilgiler bu kapsama dahil değildir.

INGOES’un Hizmetlerinden Kimler Yararlanabilir?

INGOES uygulamasını mobil cihazına yükleyen gerçek ve/veya tüzel kişiler INGOES hizmetlerini kullanabilir.  Kullanıcı, INGOES içerisinde sunduğu bilgilerin, sistem tarafından kayıt edildiğini bu kullanım şartları doğrultusunda kabul ettiğini beyan eder.

INGOES Kullanımı Hakkında Bilgiler:

INGOES, satılık ve/veya kiralık gayrimenkul ilanlarının gösterildiği ve çeşitli arama imkanları sunan elektronik bir ortamdır.

INGOES’un amacı elektronik bir ortam yaratarak Gayrimenkul ilanlarının gösterildiği bir mobil pazar yeri uygulaması hizmeti vererek, kullanıcıları kendilerine uygun olan ilan sahibine ( satıcı veya kiracı) yönlendirmektir.

INGOES Kullanıcıların kendilerine ait bilgileri girerek kayıt yaptırmasına olanak tanımaktadır. Kullanıcı, girilen bu bilgilerin gerçek bilgiler olduğunu kabul eder. Girilen bilgilerin doğruluğunun ispatı Kullanıcının sorumluluğundadır.

ŞİRKET, anlaşmalı olduğu ilan sahilerinin gayrimenkul ilanlarını INGOES aracılığı ile Kullanıcıya sunmaktadır.  INGOES üzerinden verilen bilgiler, İlan sahiplerinden bildirilen bilgiler kullanılarak yapılmaktadır ve bu bilgilerde olan eksiklik, gecikme ve/veya yanlışlıklardan dolayı oluşabilecek durumlardan ŞİRKET sorumlu tutulamaz. ŞİRKET bu bilgileri güncel tutmak için İlan sahipleri ile beraber makul çaba göstererek işbirliği içerisinde olduğunu beyan eder.

ŞİRKET’in Sorumlulukları:

ŞİRKET’in sorumluluğu ilan sahipleri tarafından INGOES uygulamasına girilen bilgilerin Kullanıcılara gösterilmesi için gerekli olan elektronik ortamı sağlamak ile sınırlıdır.

ŞİRKET tarafından INGOES uygulaması üzerinden Kullanıcıya sunulan bilgiler ve şartlar, tamamen ilan sahiplerinden alınmış bilgilerdir. Bu bilgilerle ilgili İlan sahipleri tarafından yapılacak ve/veya yapılmış olan değişikliklerden ŞİRKET sorumlu tutulamaz.

ŞİRKET, Kullanıcı tarafından kendisine verilen bilgileri, INGOES’da verilen hizmetler amacı ile kullanacaktır ve gizli tutacaktır. ŞİRKET, işbirliği yaptığı şirket ve/veya ilan sahiplerinin pazarlama faaliyetleri çerçevesinde kullanıcıya yönelik duyurular yapabilir ve bu amaçla e-posta, sms vb. gönderebilir ve/veya Kullanıcının verdiği iletişim numarasından telefon ile arayabilir. Bu faaliyetler gizlilik hükümlerine aykırılık teşkil etmez.

Kullanıcının Yükümlülükleri:

Kullanıcı, INGOES’u kullanmak ve/veya INGOES’da verilen hizmetlerden yararlanmak için gerekli vasıflara sahip olduğunu, INGOES’a verilen tüm bilgilerin doğru ve verildikleri anda geçerli olduklarını, gerektiği durumda ispat dökümanlarını sağlayacağını, bilgilerin kendisine ait olduğunu, yanlış veya yanıltıcı bilgiler olmadığını, kendi yetkisi dışında bilgi girmediğini ve her işlemde dürüst, iyi niyetli olduğunu beyan ve taahhüt eder.

Kullanıcı, INGOES uygulamasını kullanırken INGOES’un işleyişini engelleyici, zorlayıcı ve INGOES’un işlevlerini yerine getirmesini engelleyici şekilde davranmayacağını kabul ve taahhüt eder.

Kullanıcı, INGOES’un yazılımsal ve/veya herhangi başka bir sebepten dolayı bir kusur veya sistemsel ve/veya yazılımsal olarak bir açığını farkettiği anda bunu kötü amaçlı kullanmayacağını ve en hızlı şekilde bunu ŞİRKETE bildireceğini kabul ve taahhüt eder.

Kullanıcı, INGOES’u sadece yasal amaçlarla ve kanunlara uygun olarak kullanacağını kabul eder.

Diğer Şartlar:

INGOES başka sitelere ve/veya uygulamalara doğrudan ve/veya dolaylı olarak bağlantı verebilir. Bu bağlantılar bilgi vermek ve/veya reklam amaçlı olabilir. Bu bağlantıların içerikleri bağlanılan sitelerin ve/veya uygulamaların sorumluluğundadır.

Kullanıcı, INGOES’u kullanarak yapılan işlemlerin cezai ve/veya hukuki sorumluluğunun tamamen kendisine ait olduğunu kabul ve beyan eder.

INGOES üzerinden alınan hizmetler ile ilgili herhangi bir ihtilaf çıkması halinde, işbu hususlar ile ilgili hukuksal durumlarda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti mahkemeleri yetkilidir.

Kullanıcı, INGOES uygulamasını kullanıma başladığı andan itibaren yukarıda belirtilen tüm şartlara uyduğunu ve tüm koşulların yürürlüğe girdiğini kabul eder.