10 Adımda Evinizde Bahar Havası

Doğa kendini yeniliyor, siz de ona ayak uydurun, hayatınızı yenilemeye evinizden başlayın. Renkleri, çiçekleri kullanın, doğadan gelen her şeye kucak açın…

Her şey yaşadığınız yerleri güzelleştirmekle başlar. Bu yıl doğanın yılı, evinize baharı getirmek için doğadan bol bol faydalanın hadi gelin şimdi size ev aksesuarlarını kullanarak evinize nasıl baharı getirebilirsiniz anlatalım.

1. Çiçekleri kullanın

Bu yıl çiçeklerin senesi ama gerçek ve canlı çiçeklerin senesi. Koca koca açan ortancaların ve kocaman yapraklı yeşil bitkilerin senesi. Evinize baharı ve tazeliği getirecek olan çiçekler bunu unutmayın. Bu çiçekler için çok güzel bir köşe hazırlayarak işe başlayabilirsiniz. Bu yıl etnik desenlerin ve etnik stilin yılı, etnik stilin rengi de bakır rengi. Bakır çerçeve ile çevrelenmiş cam kutuların içine renk renk açacak çiçeklerinizi yerleştirin.

2. Duvarlar neşelendirin, renklendirin

Örneğin topladığınız çiçekleri yapıştırın duvarlara, doğanın figürlerine yer verin. Hatta kelebekli bir tablo çiçeklere eşlik etsin. Bir duvarı boyayın ya da duvarı çiçekli yapraklı bir duvar kâğıdı ile kaplayın. Duvarları delmekten ve içini açan her şeyi asmaktan çekinmeyin.

3. Rengârenk yastıklar

Rengârenk yastıklar, kırlentler evin her köşesine kurulsun, öyle düzenli değil, dağınık dursun, üst üste dursun. Bırakın evinize baharla birlikte dağınıklık ve salaşlık girsin, bu modaya uyum için kullanabileceğiniz en iyi aksesuar yastıklar.

4. Vazolar

Büyük, küçük vazolar serpiştirin evinizin köşelerine. Gösterişten uzak, salaş vazolar. Onların içine gösterişsiz çiçekler ekin, ortanca değil mesela aloe vera olsun bu defa. Etnik stilin baş tacı bakır vazolara mutlaka yer verin evinizde. Dağınık dağınık bırakın bir kaç köşeye. Bakır rengine en çok doğa yeşili yakışır, bu yüzden içine renkli çiçekler yerine yeşil yapraklı çiçeksiz bitkiler yerleştirin.

5. Fenerler ve şamdanlar

Yerlere renkli mumlar, fenerler yerleştirin, evinizin köşeleri de konuşsun bu bahar. Dağınık dağınık, bunu unutmayın. Aynı doğadaki gibi. Bir dizilim var ama dağınık bir dizilim. Öylesine konmuş gibi, üzerine düşünülmemiş gibi.

6. Hayvan figürleri

Ev aksesuarlarında kuş, kelebek ve at figürlerine yer verin, doğayı evinize taşıyın bu bahar. Doğal ahşaptan tasarlanmış sallanan at figürünü isterseniz çocuk odasında değerlendirin isterseniz evinizin en güzel köşesinde. Çok orijinal bir tasarım objesi olarak değerlendirebileceğiniz bir obje sallanan at, vintage dokusu ile her eve uyum sağlayacak tasarım ve arzu nesnesi olmaya da aday. Bu bahar kuş figürleri evlere çok yakışacak. İsterseniz bahçe dekorasyonuna uyarlayın, isterseniz evinizin giriş kısmında kullanın.

7. Ayna yansıması

Aynaların yansımasından faydalanın bu bahar, evinizi daha geniş ve ferah göstermek istiyorsanız aynanın gücünü küçümsemeyin. Farklı formlarda ve boyutlarda aynalar yerleştirin evinizin duvarlarına. Tüm duvarı kaplayacak bir ayna da asabilirsiniz, küçük küçük farklı boylarda bir sürü ayna da. Büyük bir ayna asarsanız daha geniş bir görüntü elde edeceğinizi unutmayın.

8. Köşeleri renklendirin

Farklı depolama alanları yaratın hem dekoratif dursun hem yerden tasarruf sağlasın. Mesela eski bavullar; isterseniz içine kitaplarınızı yerleştirin, isterseniz eski plaklarınızı.

9. Ahşap gücü

Eskitme ve ahşap objeler ile kır evi görüntüsünü yakalayabilirsiniz. Bu ahşap bir tepsi de olabilir, eskitme bir sehpa da. Mesela bir tepsiyi duvara raf olarak monte edip üzerinden kır çiçekleri sarkıtabilirsiniz. İsterseniz yanına da başucu kitaplarını yerleştirirsiniz.

10. Mumlar

Renk renk bahar kokusunda mumlar, mumluklar ve şamdanlar ile süsleyin evinizi. Yaydığı enerji size huzur verecek, mum ışığının loş havası ortamı yumuşatacak ve dinginlik getirecek. Baharı huzurla karşılamanıza yardım edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir